021 - 22 89 98 09
021 - 22 89 98 10
ورود به پرتال
گروه آموزشی آزرم
 
بستن2

درخواست مشاوره
بستن

درخواست تعیین سطح

۱۰ روش برای شروع یادگیری زبان – بخش دوم

10 روش برای شروع یادگیری زبان - بخش اول

10 روش برای شروع یادگیری زبان – بخش اول

 

در قسمت قبل این مقاله به چرا و چگونگی یادگیری زبان با استفاده از این ۱۰ روش پرداختیم. در این مقاله به بیان بقیه این ۱۰ روش می پردازیم.

۶: توجه به بیلبوردها، علائم، تبلیغات، مجله و نام برند ها


به معنا و مفهوم تبلیغات نگاه کنید و فکر  کنید. تبلیغات عموما با متن کم و علائم زیاد همراه هستند. وقتی شما تبلیغات یا علائم یا عکس های مجلات را می بینید می توانید به مفهوم آن ها پی ببرید و در همان زمان اصطلاحات یا جملاتی به یاد ماندنی را یاد بگیرید. این نوع یاد گیری ماندگاری زیادی خواهد داشت.

۷: موسیقی و آهنگ های زیبا به زبان اصلی


به آهنگ ها و موسیقی هایی که ریتم و آهنگ آن ها به نظرتان زیبا می آید گوش دهید.کم کم با معنای آن ها آشنا شوید. این کار را می توانید با مطالعه ترجمه آن ها و یا پرسیدن از طرفداران آن خواننده ها انجام دهید.آهنگ ها را مدام گوش دهید زیرا این کار به تقویت لهجه شما کمک زیادی می کند.

 

۸: برنامه های تلوزیونی زبان اصلی


به تماشای برنامه های تلوزیونی زبان اصلی مشغول شوید.مهم نیست متوجه شوید که آن ها چه می گویند.در آخر ممکن است به موضوع برنامه (این که شاد یا غمگین بوده است و… ) پی ببربد اما هدف اصلی آشنایی با کلمات و جملات و طریقه بیان آن هاست.

۹: شرکت در یک گفتگو در شبکه های اجتماعی با دوستان که به زبان انگلیسی مسلط هستند

هنگامی که یک انگلیسی زبان در لیست دوستان یا علایق شماست ، روزانه با پست ها و مطالب آن ها مواجه می شوید.این پست ها  می تواند مقالات ، پست های شخصی و حتی ویدیو های ویروسی (ویدیو هایی که به سرعت مانند ویروس منتشر می شوند نه دقیقا خود ویروس کامپیوتری) باشد. در گفت و گو های آن ها شرکت کنید و با اعتماد به نفس با آن ها صحبت کنید.این افراد طبیعتا با علایق شخصی شما هم جهت هستند که در لیست دوستان شما قرار دارند.

۱۰: شروع صحبت به زبان انگلیسی ,در هر جایی که فکر می کنید امکان آن وجود دارد . مهم نیست درست و غلط ، کوتاه یا طولانی.فقط سعی کنید به زبان انگلیسی نزدیک شوید.

توریست ها با اکثر زبان ها هر چند کم آشنایی دارند و این به این دلیل است که در موقعیت های مختلف مجبور به صحبت بوده اند.

دفتر چه های راهنمای توریست ها نیز بسیار می تواند مناسب باشد.در هنگام استفاده از اپراتور های دو زبانه ، از زبان اصلی آنها استفاده کنید و سعی کنید کار خود را جلو ببرید.

مهم نیست  شما به آرامی صحبت می کنید، شما در حال یادگیری هستید و  این طبیعی است.

مشاوره رایگان کلاس زبان