021 - 22 89 98 09
021 - 22 89 98 10
ورود به پرتال
گروه آموزشی آزرم
 
بستن2

درخواست مشاوره
بستن

درخواست تعیین سطح

آزمون های زبان فرانسه

جهت ارزشیابی دانش زبان فرانسه همچون زبان انگلیسی آزمون های متعددی وجود دارد که عبارتند از DELF,TEFaQ,TEF, TCFQ, TCF. در مورد آزمون TCF: آزمون زبان فرانسه TCF مخفف  Test de connaissance du français است. این آزمون توسط مرکز بین المللی مطالعات آموزشی وزارت آموزش فرانسه (CIEP) برگزار میشود و برای سنجش سطح زبان فرانسه ی دانشجویان یا کارکنان شرکتها در فرانسه و ایالت کبک کانادا استفاده میشود.

آزمون TCF از استاندارد آزمون های زبانهای اروپایی پیروی میکند و به همین دلیل نمره نهایی شما در یکی از ۶ سطح  A1 , A2 , B1 , B2 , C1 , C2 اعلام میشود. دانشگاه های فرانسوی زبان برای رشته های مهندسی سطح زبان B1 یا B2 از شما میخواهند، در حالیکه برای رشته های حقوق و علوم سیاسی و گاهی پزشکی، سطح زبان C1 از شما درخواست می شود. البته این موضوع بسته به دانشگاه متفاوت میباشد و هر دانشگاه سطح خاصی را اعلام می کند.

بخش های آزمون TCF:

 بخش اجباری شامل : reading, listening and language structures

 بخش اختیاری شامل : writing ,speaking

سوالات در آزمون TCF نمره منفی ندارند و این مورد بسیار خوب است. (در آزمون TEF نمره منفی دارند) اما بعضی معتقدند که TCF سخت تر از آزمون های دیگر است. مثلا در بخش ECRIT اگر کمتر از  ۳۰۰ کلمه بنویسید , این بخشتصحیح نخواهد شد.افرادی که در سطح A1/A2 هستند از این بخش نمره ای کسب نخواهند کرد.زیرا دایره لغات آنها محدود میباشد. اعتبار مدرک TCF دو سال است.

انواع جانبی آزمون TCF :

بجز حالت عادی و شناخته شده آزمون TCF، چند آزمون TCF تخصصی دیگر هم هست که برای اهداف خاصی برگزار

می شود.

 TCF IR مناسب برای علوم ارتباطات بین المللی

 TCFQ مناسب برای اخذ مدرک شهروندی Quebec

 ANF-TCF مناسب برای اخذ مدرک شهروندی فرانسه

 TCF SO متناسب برای علوم کامپیوتر

در مورد آزمون TCFQ

Le test de connaissance du français pour le Québec

این آزمون برای متقاضیان مهاجرت به کبک طراحی شده است تا میزان تسلط و آشنایی آنها به زبان فرانسه سنجیده شود.

آزمون آشنایی به زبان فرانسه ویژه کبک

این آزمون شامل ۲مرحله است:

مرحله اول درک مطلب شنیداری است که مدت آن ۳۰دقیقه می باشد و شامل ۳۰سوال چهار گزینه ای است.

مرحله دوم بیان شفاهی است به مدت ۱۵ دقیقه و شامل ۶ سوال می باشد که باید در مورد آنها به صورت جداگانه صحبت کرد. این آزمون یکی از آزمون های رسمی زبان فرانسه است و ارزیابی تمام سطوح آشنایی با زبان فرانسه از سطح مقدماتی تا پیشرفته را همانگونه که شورای اروپا تعریف کرده است ممکن می سازد و متقاضی بعد از گذراندن امتحان موفق به اخذ مدرک در یکی از سطوح A1-A2-B1-B2-C1-C2 می شود. اعتبار این گواهی ۲ سال است و اگر متقاضی بار اول به سطح زبانی مورد نظر و مطلوب خود نرسد می تواند ۶۰ روز بعد مجددا این آزمون را تکرار کند و محدودیتی در تعداد دفعات شرکت در امتحان ندارد.

* توجه داشته باشید که این مدرک تنها سطح زبان را ارزشیابی نموده و به منزله دیپلم زبان فرانسه محسوب نمی شود .

آزمون های فرانسه

آزمون های فرانسه

منابع مفید جهت آمادگی برای این آزمون:

LE Nouvel entraînez – vous 250 activités TCF

LE Guide officiel d’entraînement au TCF

LE site Internet des Editions Didier

www2.cip.fr/tcf/centres/liste aspx

در مورد آزمون DELF

DELF (که مخفف کلمه‌های Diplôme d’études en langue française می باشد) یک گواهی مدرک زبان فرانسوی است که پس از امتحان رسمی آن (که در ایران نیز برگزار می‌گردد) از طرف مرکز مطالعات زبان فرانسه (CIEP) که زیرمجموعه‌ی وزارت آموزش فرانسه است، به دانشجویان زبان اهدا می‌گردد و نشان‌دهنده‌ی توانایی‌های زبان‌آموز در زبان فرانسه است.

مقاطع آزمون دلف

در این آزمون شما می‌توانید برای دریافت مدرک هر یک از ۴ سطح A1, A2, B1, B2 اقدام نمایید. نکته‌ی مهم این است که زمان و نوع امتحان در هر Level متفاوت است. A1 پایین ترین مدرک زبان فرانسه است و پس از آن A2 و سپس B1 و در ادامه B2 وجود دارد. آزمون بالاتری هم بنام دیپلم پیشرفته زبان فرانسوی وجود دارد که مراحل C1 و C2 را شامل می شوند.

مهارت های آزمون دلف

:Listening  در این بخش برای شما چند فایل صوتی پخش میشود و شما باید به سوالاتی درباره آنچه از فایلهای صوتی شنیده اید پاسخ دهید. هر فایل ۲ بار پخش میشود و طول هر فایل بین ۳ تا ۸ دقیقه است.

Reading :   در این بخش چند متن کوتاه خدمت شما ارائه میشود و شما باید سوالات چند گزینه ای و یا جای خالی را پر کنید. در این بخش برخی از سوالات چند گزینه ای است . مثلا دو گزینه از چهار گزینه ی تست باهم درست است.

Writing :  این بخش توانایی شما را در نوشتن یک متن برای ارائه میسنجد و برای هر level امتحانی متفاوت است. برای : – A1 این بخش شامل معرفی خودتان بعلاوه یک متن درباره زندگی روزمره تان است. – A2 : باید یک متن کوتاه درباره یکی از تجربیات خود را بنویسید. مثلا سفر خاصی به جایی از دنیا و … بعلاوه یک نامه دعوتنامه، درخواست کار، تبریک به شخصی درباره چیزی . – B1 …. در این مرحله اگر باشید یک موضوع به شما داده می شود و شما باید دیدگاه و نظرات خود را دربارهآن بیان کنید .. – B2   اگه در این مرحله هستید باید پیرامون یک نامه یا اپلیکیشن دیگری نظر خود را همراه با استدلال و برهان بنویسید .

Speaking : در مرحله A1 و A2 اگر باشید، معمولا این بخش با معرفی و صحبت پیرامون خودتان شروع میشود و سپس یک موضوع به شما داده می شود که با مصاحبه کننده و شما مورد بحث قرار میگیرد . – در مرحله- B1 این بخش شامل یک مصاحبه هدایت شده و دوطرفه بین شما و مصاحبه گر است، پیرامون موضوعی است که شما را بر می انگیزد تا نظر خود را مورد بحث قرار دهید.  – در مرحله – B2  دراین مرحله از شما انتظار میرود که پیرامون موضوع بیان شده نظر خود را بیان کنید و از نظریه خود دفاع کنید.

زمان بندی آزمون: هر مهارت، زمان خاصی از آزمون را به خودش اختصاص میدهد.که در جدول زیر می‌توانید ببینید:

زمانبندی آزمون فرانسه

زمانبندی آزمون فرانسه

درخواست مشاوره رایگان